Google SEO Danışmanlığı

google-seo-danismanligi

Google SEO danışmanlığı, bir web sitesinin Google arama motoru algoritmaları tarafından anlaşılma yeteneğini optimize etmek için en yararlı stratejiyi uygulamayı ve yönetme anlamına gelmektedir. Genellikle ücretli arama ile karıştırılan Google SEO danışmanlığı, Google gibi arama motorlarında doğrudan bir fiyat ödemeden organik sonuçlar elde etme çalışmasıdır.

Google SEO danışmanlığı oldukça büyük öneme sahiptir çünkü arama motoru sıralamaları genellikle kullanıcılar tarafından ücretli reklamlardan daha güvenilirdir. Bununla birlikte, iyi ve faydalı teknik SEO becerilerinin edinilmesi uzun yıllar süren bir deneyim gerektirebilir. Bu nedenle birçok işletme Google SEO danışmanı ile çalışmayı tercih ederler.

Google SEO danışmanlık hizmetleri, Google SEO danışmanı ve SEO danışmanlarının nasıl bulunacağı ile birlikte SEO’nun birçok bölümünü açıklamaya başlayabiliriz.

google-seo-danismanligi-nedir

Google SEO Danışmanı Nedir?

Google SEO Danışmanı Nedir? Sorusunun cevabı, web sitenizi Google için optimize etmeye yardımcı olmaktır. Bir web sitesini SEO için optimize etme uygulaması, Google arama motorunun web sayfanızdaki içeriği daha iyi anlamasına yardımcı olmak için çalışmaların yapıldığı anlamına gelir. Google SEO çalışması, insanlar internette arama yaptığında, onlara en yararlı içeriğin organik olarak görüntülenmesini sağlar.

Bu uygulama tamamen ücretsiz olsa da, çalışmanın olumlu sonuçlar doğurması için iyi kurgulanmış bir strateji ve çok çalışma gerekiyor. Bu çalışmanın sonucu, potansiyel kullanıcılardan gelen güvenilir arama sonuçlarıdır.

Web sitenizin internette görünürlüğünü ve varlığını iyileştirme konusunda adım atmayı düşünüyorsanız, bir Google SEO danışmanıyla çalışmaya hazırsınız demektir.
Google SEO danışmanı, bu alanda uzmanlaşmış profesyonellerdir ve başarınızın büyük bir kısmı internetteki varlığınızı geliştirmeye yönelik iken ve başarılı olmaya bağlıyken deneyimleri ve tecrübeleri markanıza çok şey katacaktır.
Neyse ki, bir Google SEO uzmanı size bu konuda yardımcı olabilir.
Her şeye rağmen bunun neden önemli olduğunu merak ediyorsanız, bir örnek ile açıklayabilirim.
Kendinizi düşünün…belirli bir ürün veya hizmeti ararken genellikle ne yaparsınız ? 
Öncelikle tercih ettiğiniz arama motorunu açmak, bir arama sorgusu girmek ve ne çıkacağını görmek yapacağınız ilk işlemlerdedir. Ek olarak, bu en iyi sonuçların aradığımız şeyle daha alakalı olacağını düşünmeye alışkın olduğumuz için, muhtemelen en iyi birkaç sonuçtan yalnızca 3 veya 4 tanesini ziyaret edeceksinizdir. Dolayısıyla, anlayışlı iş liderleri ve pazarlamacılar bile bu şekilde arama yapıyorsa emin olun potansiyel ziyaretçileriniz veya müşterileriniz de aynı yolu izleyeceklerdir.

Umarım bu örnek, arama motoru optimizasyonunun veya Google SEO’nun önemini anlatmak için faydalı olmuştur .

Google SEO Danışmanlık Hizmetleri

Google SEO danışmanlık hizmetleri, ilk etapta karmaşık ve genellikle kafa karıştırıcı olarak gelebilir. SEO’nun bir öğrenme süreci olduğunu anlamak gerekir, eğer ilk başta anlamıyorsanız, bu oldukça doğaldır. Bu nedenle, yeni başlayanlar için bir Google SEO danışmanıyla direkt olarak çalışmak çok yararlı olabilir.

Google SEO danışmanlığını anlamak Google’ı anlamak ile başlar. Günümüzde herkesin bildiği üzere Google arama motorları arasında dominant bir konumdadır.

Google, belirli web sitelerinin diğerlerinden daha iyi arama sonuçlarına sahip olmasının temeli olan algoritmasını sürekli olarak günceller. Google SEO danışmanı tarafından İyi optimize edilmiş bir web sitesi, sürekli düzenlemeler ve Google Analytics gibi birçok ücretli ya da ücretsiz SEO araçlarının kullanılması anlamına gelir.

Google’ın algoritması hakkında derinlemesine bilgi edinmek istiyorsanız Google blog sayfalarını takip edebilirsiniz. Fakat şunu bilmesiniz ki bir işletme veya web sitesi için arama motoru optimizasyonu için sektörü kapsamlı anlamaya çalışmakla vakit kaybetmenize gerek yok. Google SEO o kadar geniş bir alana sahiptir ki, birçok marka arama stratejileri konusunda yardım almak için Google SEO danışmanlık hizmeti almaktadır.

• Site İçi SEO

Site içi SEO, yalnızca bir web sitesinin iç yapısını optimize eden danışmanlık hizmetlerini içerir. Birçok kişi, SEO çalışmasını başka sitelerden bağlantı alma ve sosyal medya sinyalleri gibi site dışı SEO çalışmalarından ibaret olduğunu düşünür. Bununla birlikte, site dışı SEO oluşturmaya başlamadan önce, bir Google SEO danışmanı, web sitesinin içeriğini geliştirerek Google’ın algoritmasında daha iyi sıralanabileceği birçok yolu değerlendirecektir. Bu nedenle birçok SEO uzmanı aynı zamanda web geliştiricisidir.

Başlık etiketleri, açıklama etiketleri ve meta etiketler. Bu etiketlerin doğru alınmasının önemli olduğu açık olsa da, mükemmelleştirmek çok zordur. Profesyonel Google SEO danışmanı, hangi etiketlerin kullanılacağı konusunda size en iyi tavsiyelerde bulunmalıdır.

Özgün ve kaliteli içerik ile anahtar kelime kullanımı. Bu terimler, bir web sitesine eklenen metin ve multimedya içeriğinin gövdesini ifade eder. SEO’nun bu yönü hakkında bilinmesi gereken ise, bunların hassas bir denge olduğudur ve bu dengeyi en iyi şekilde kurmak gerekir. Google SEO danışmanlık hizmetleri, en iyi sonuçlar için ne kullanılacağı konusunda net ve iyi kurgulanmış tavsiyeler sağlayacaktır. Google SEO danışmanı, kaliteli içerik oluşturarak bir web sitesinin görünürlüğünü ve Google’daki sıralamasını artırmaya yardımcı olacaktır.

• Site Dışı SEO

Site dışı SEO, insanlar tarafından daha yaygın olarak bilinir. Diğer birçok Google SEO danışmanlık hizmetleri arasında bağlantı kurma (dış ve iç bağlantılar), sosyal medya içeriği ve pazarlama içeriği site dışı SEO alanının kapsamına girer.

SEO çalışması yapacak olan bir web sayfasında çalışacak danışmanları işe almadan önce, SEO dünyasının hassas bir denge olduğunu anlamanızda fayda vardır. Bir web sitesinin nasıl optimize edileceğine ilişkin Google’ın arama algoritması ve endüstri standartları hakkında bilgi sahibi olmasınız.

Hem aşırı optimize etmenin hem de yetersiz optimize etmenin web sayfanız için herhangi bir yararı olmayacak aksine zarar bile verebilir. SEO danışmanları ve arama uzmanları, en iyi sonuçları garanti etmek için mükemmel bir optimizasyon dengesi hedefleyecek bilgi ve gerçek zamanlı verilere sahip olmalıdır.

Site dışı SEO hakkında daha fazla bilgi edinmek için Markanet.net’deki site dışı SEO sayfasını okumanızı tavsiye ederim.

SEO’da rol oynayan diğer bir site dışı faktör, verdiğiniz hizmet ya da ürünlerin benzersizliği ile ilgili rekabetiniz seviyesidir. Bazı hizmet ve ürünlerde, diğerlerine göre sıralamak çok daha zordur. Bu nedenle, sektörünüzün rekabet gücü, sıralama şansınız üzerinde de büyük bir etkiye sahiptir.

Google SEO Danışmanı Ne Yapar?

Google SEO Danışmanı Ne Yapar? Bir Google SEO danışmanının çok fazla sorumluluğu bulunmaktadır. Öncelikle, Google SEO danışmanı, bir web sitesinin mevcut SEO’sunun tam bir hizmet analizini çıkarır ve bir web sitesinin nasıl daha iyi optimize edileceğine dair stratejiler üretir.

SEO çalışması web site özelinde yapılır, her sitenin kendi geliştirme alanları vardır ve bu nedenle, bir web sitesi ile ilgili çalışan deneyimli bir Google SEO danışmanının olması çok yararlıdır.

Google SEO Danışmanlığı Nasıl Yapılır?

Google SEO danışmanlığı veren uzman, herhangi bir web sitesi için SEO sorunlarına bir dizi çözüm sunabilmelidir. Google SEO danışmanı, bir web sitesinin güncel olması, potansiyel müşteriler tarafından bulunması, sektörünüzde lider konumda bir marka haline gelmesi gibi daha birçok hedef için çalışmalarını yürütmelidir.

Google SEO danışmanlığı, web sitelerini analiz etme ve web sitesi performansını etkileyen temel sorunları açıklama konusunda profesyonel ve deneyimli olmalıdır ve çalışmalarını bu yönde sürdürmelidir.

seo-nasil-yapilir

Google SEO Danışmanı ile Çalışmanın Faydaları?

SEO dünyası uzun süredir var. Google gibi arma motorları optimizasyonunun etkilerini yıllarca izledikten sonra, bir web sitesinin veya işletmenin başarısı için Google SEO Danışmanıyla Çalışmanın Faydaları çok önemli olduğu gibi aynı zamanda yadsınamayacak bir gerçektir.

Kullanıcıların gözünden, organik arama sonuçları en güvenilir arama motoru sonuçlarıdır. Google SEO danışmanlığı, markaların güvenilirlik oluşturmasına yardımcı olur. SEO, site içi etkileşimi ve dönüşümleri artırır. Ayrıca, SEO yardımıyla kullanıcı deneyimi çok daha yüksek puan alır. Son olarak, SEO uygulamaları sürekli güncellenmekte ve değişmektedir.

Google SEO danışmanıyla çalışmanın en büyük faydalarından biri de web sitenizin güvende olduğunu bilmektir. Sahip olduklarınızı korurlar, eski içeriği güncellerler ve iyi kurgulanmış bir SEO stratejisiyle doğrudan eşleşen yüksek kaliteli yeni içerik üretmeye yardımcı olurlar.

Günümüzde SEO’nun önemi giderek artmaktadır. İnsanlar aradıkları bilgiye ulaşmak için, ürün ve hizmetleri aramak için başta Google olmak üzere arama motorlarını kullanır. Bunun sonucu olarak bilmemiz gereken, stratejinin her zamankinden daha önemli olduğudur.

Google’ın algoritması güncellendikçe, web sitenizin bu güncellemelere sürekli olarak uyum sağlaması gerekiyor. Web siteniz bunu yapmıyorsa, sıralamada oldukça hızlı bir şekilde düşecektir.

Uzman bir Google SEO danışmanından destek almıyorsanız, bu yalnızca Google’ın algoritmasındaki sıralamanızı düşürmekle kalmaz, aynı zamanda diğer web sitelerinin sizi geçmesini de kolaylaştırır. SEO artık bir tercihen yapılan bir çalışma değil, işinizin gerekliliğidir.

Google SEO Danışmanı mı Arıyorsunuz?

Birçok kişi Google SEO danışmanı bulmak için yakın yerlerdeki kişileri tercih etmeye çalışırlar. İstanbul merkezli olarak Google SEO danışmanlık hizmeti veren SEO uzmanı olarak hakkımda daha fazla bilgiye ulaşmak için web sitemi detaylı olarak inceleyebilir ve danışmanlık hizmetimden faydalanmak için kesin bir karara varabilirsiniz. Aynı zamanda web sitenize ücretsiz Google SEO analizi yaptırarak, web sitenizin durumu hakkında tüm bilgiye sahip olabilirsiniz. Bu hizmetten yararlanmak için Ücretsiz SEO Analiz sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Google SEO danışmanıyla çalışmaya karar vermek, daha derinlemesine bir arama süreci olması gerektiğiniz daha öncede belirttim.

Bir web sitesini optimize etmenin en önemli parçalarından biri, performansın sürekli izlenmesidir. İşletmenizin konumuna yakın olduğu için tercih ettiğiniz bir SEO danışmanının, web sitenizin sayfalarını, bağlantılarını, içeriğini, kullanıcı deneyimini ve çok daha fazlasını iyi bir şekilde yöneteceğinden emin olmadan çalışmaya başlamamanızı tavsiye ederim.

Ayrıca sunmuş olduğum online veya birebir SEO eğitimi hizmetinden faydalanarak, SEO hakkında daha fazla bilgi edinip web sitenizde yapılan çalışmaları farklı bir gözle takip edebilirsiniz.

Bu, web sitenizin bir kerelik yeniden tasarımından daha fazlası anlamına gelir. Google SEO danışmanlık hizmetleri, sürekli web sitesi denetimlerini, analitiklerin izlenmesini, site dışı ve site içi SEO’nun uygulanmasını ve bunun gibi bir dizi çalışmayı en iyi şekilde gerçekleştirmeyi ifade eder.