En İyi SEO Uzmanı

en iyi seo uzmanı Timur Atasoy

En iyi SEO uzmanı kim? Sorusunun cevabı aslında çok basit ve çok kısa. Neden mi? SEO’yu kendi başınıza uygulamanıza yardımcı olacak online sayısız kaynak varken, SEO çalışmalarınızı deneyimli birinden veya kendi bünyenizde bir SEO uzmanı tarafından gerçekleştirmenin birçok avantajı var olduğunu biliyoruz. Peki, bu durumda En iyi SEO uzmanı kim? Tabi ki markanıza en çok katkıyı sağlayacak olan kişi ve ajans diyebiliriz.

Türkiye’nin en iyi SEO uzmanları ;

Türkiye’nin en iyi SEO uzmanları sorusunu da unutmamak lazım J Hatta bunu dünya olarak genelleyebiliriz de!

Türkiye’nin en iyi SEO uzmanları kim mi? Buyurun o zaman;

Öncelikle, SEO stratejinizi, ilk günden belirleyip o doğrultuda emin adımlarla stratejinizi uygulayan,

pazarlama bütçenizden en iyi şekilde yararlanarak, veriye dayalı, yüksek oranda getiri hedeflenmiş kampanyalar yürüterek uzun dönemde maliyetten tasarruf etme stratejisini benimseyen, pazarlamanızı çeşitli kanallara genişleterek işletmenizin online erişim ağını yaygınlaştırmaya çalışan, arama motorları tarafından sitenize gelebilecek spam olası cezalardan sizi koruyan, web sitesi analizlerinizi, ne anlama geldiklerini ve işiniz için neden önemli olduklarını daha iyi anlayan uzmana, Türkiye’nin en iyi SEO uzmanı dersek siz ce yanlış olur mu? Bence olmaz..

“ En iyi SEO danışmanı ” kavramını belirlerken nelere dikkat edilmeli;

Bir SEO ajansı veya uzmanı ile çalışmak, öncelikli hedefiniz markanızın ihtiyaçlarına ve hedeflerine en uygun SEO uzmanını bulmak olduğunu unutmamalısınız. En iyi SEO danışmanı arayışından çok bu kritere dikkat etmelisiniz.

Bu nedenle, seçeneklerinizi değerlendirmenize ve markanız için doğru seçime karar vermenize yardımcı olacak, en iyi SEO danışmanıyla çalışmalısınız.

Markanız için en iyi SEO uzmanı nasıl seçilir?

En iyi SEO uzmanı tavsiyeleri için en önemli kaynaklardan biri, sektörel bazda, bulunmakta olduğunuz firma sahipleri olmalıdır. SEO danışmanının gerçekleştirdiklerine referans olabilecek, gerçek bir analiz ortaya koyacak ve sizi doğru yönlendirebilecek uzmanlar, markanız için en iyi SEO danışmanı anlamına gelir.

Size en doğru bilgileri veren kişi en iyi SEO uzmanıdır?

Bir SEO ajansı veya danışmanıyla iletişime geçtiğiniz anda, hizmetlerinin siteniz için maliyetinin ne olacağına ve bu hizmetler için ne kadar uzunlukta bir yol kat edilmesinin gerektiğini size doğru bir şekilde veren kişi yani kısacası size en doğru bilgiyi veren kişi en iyi SEO uzmanıdır.

Yapılacak çalışmanın detaylarını sizinle paylaşan kişi en iyi SEO uzmanıdır.

Birçok SEO danışmanı ve ajans “all in one” bir SEO paketi ile size teklif getirirler. Peki bu teklif, sizin için özel kurgulanan bir çalışma stratejisiyle aynı verimi sağlar mı? Ne kadar sağlıklıdır? SEO çalışma aşamalarını size detaylı sunan ve markanız için bu çalışmayı detaylandıran kişi veya ajans en iyi SEO uzmanıdır.

Markanız için en doğru analizi yapan kişi, en iyi SEO uzmanıdır.

Her marka sahibi, arama motoru sonuçlarında en üst sıraları hayal eder, ancak SE, sıralamadan çok daha ötesidir. En iyi SEO uzmanı, herhangi bir SEO stratejisinin amacının, sonuç olarak işletmenin gelir elde etmesine yardımcı olmak olduğunu bilir, bu sebeple yalnızca sıralamaların ötesinde temel performans göstergelerine (KPI) bakarlar. En önemli metriklerden olan SEO analiz sürecini en iyi şekilde yapan kişi veya ajans en iyi SEO uzmanıdır.

SEO danışmanını ile anlaşma yapmadan önce, yüz yüze bir toplantı yapmalısınız, bu size ihtiyaçlarınızı daha detaylı olarak dile getirme, sorular sorma ve SEO uzmanının sizin için doğru olup olmadığını daha iyi karar verme olanağı sunacaktır.

Yeni bir SEO ajansı veya SEO uzmanı ile anlaşmadan önce, ön araştırma mutlaka yapın. Sosyal medya profilleri, web site yorumları, daha önce ki çalışmaları gibi bir çok platformdan bilgi alıp sizin için en iyi SEO uzmanını belirleyebilirsiniz.

Gerek referans vasıtasıyla, gerekse kendi çabalarınızla olsun, markanıza en faydalı olacak kişi veya ajansı değerlendirirken, geçmişte sektör olarak size en yakın alıştığı firmanın sonuçlarını inceleyebilirsiniz.

Birçok SEO ajansı sosyal medyada bulunur, içeriklerini incelemek, SEO yaklaşımlarını ve müşterileriyle olan bağlarını anlamanın iyi bir yoludur.

SEO hizmeti veren ajansların ya da danışmanların web siteleri size ilk izlenimi verebilir. Web sitelerini incelerken, verdiği hizmetlerin yanı sıra, sitede ne kadar ayrıntıya girdiği veya yanıltıcı herhangi bir bilgi bulunup bulunmadığına dikkat edin.

En iyi SEO uzmanı, hedeflerini en iyi anlayan kişidir.

“Google’da üst sıralarda bulunmak” birinci hedef gibi gözükse de,  muhtemelen aklınızda başka, belki de daha elle tutulur hedefleriniz var. Bu hedefleri, çalışmayı düşündüğünüz SEO uzmanına aktarın, bu şekilde tam anlamıyla ne istediğini bilsin ve karşılıklı hedefler aynı doğrultuda olsun.

İlk karşılaştığınız SEO uzmanıyla çalışmaya başlamak zorun değilsiniz. Markanız için doğru kişide karar kılmanız için seçeneklerinizi iyi değerlendirin, farklı bir görüş almaktan veya farklı SEO danışmanlarına yönelmekten çekinmeyin. Önemli olan bilgisi, birikimi, iletişimi ve eğitimiyle size en çok faydayı sağlayacak bir yerle çalışmak olduğunu unutmayın.

Markanız için en iyi SEO uzmanını tercih edin.

Sonuç olarak, en iyi SEO uzmanı kim? Sorusunun doğru cevabı sizde.. Tüm kriterleri iyi değerlendirip, ne istediğini tam olarak biliyorsanız o kişiyi de mutlaka bulacaksınız demektir. Markanızı merkez alarak yapacağınız tüm araştırmalar sizi en iyi şekilde yönlendirmiş olacaktır.

Türkiye’nin en iyi SEO uzmanı, tüm bu bahsedilen ayrıntılar sonucunda karar verdiğiniz ve çalışmayı düşündüğünüz SEO ajansı ya da SEO uzmanıdır.